Instrukcja...

"Wodny Spacer" to gra planszowa dla 2-4 graczy w wieku od 5 lat. Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do mety. Zwycięża osoba, która jako pierwsza postawi swój pion na polu mety oznaczonym wykrzyknikami. Zwycięzca też jako pierwszy może wybrać nagrodę w postaci tapety na komórkę.

Aby zabawa była ciekawsza, gra wzbogacona jest o "apkę" na komórkę. Żeby uruchomić apkę, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się przy polu startowym. Jeżeli nie możesz zeskanować kodu, po prostu wejdź na stronę www.pwik.oswiecim.pl/gra w swojej komórce. Apka nie wymaga instalacji w Twoim telefonie - jest bezpieczną stroną WWW, nie wymaga też rejestracji ani podawania żadnych danych poza zwykłą zgodą na używanie plików cookie.  W apce znajdziesz kostkę do gry. Żeby wykonać rzut kostką wystarczy potrząsnąć komórką lub dotknąć obrazka kostki na ekranie. W trakcie rozgrywki Twój pion na planszy może trafić na specjalnie oznaczone pola.

Pola oznaczone pytajnikami to zagadki. Gdy pionek trafi na pole zagadki, dotknij w apce obrazka z pytajnikami - apka wylosuje dla Ciebie pytanie i kilka odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest dobra. Gdy udzielisz odpowiedzi dotykając odpowiedniej, apka wskaże, czy odpowiedź była poprawna czy niepoprawna i pozwoli Ci w nagrodę przesunąć pion w przód. Niestety, gdy odpowiedź nie będzie poprawna pion trzeba będzie cofnąć o kilka pól. Jeżeli udzielisz nie poprawnej odpowiedzi i cofniesz swój pion, a potem ponownie staniesz na tym samym polu zagadki, możesz zdecydować, czy jeszcze raz rozwiązujesz zagadkę. Uważaj - prawdopodobnie zagadka się nie powtórzy, możesz nadrobić stratę w wyścigu odpowiadając poprawnie lub niestety, znowu się cofnąć.

Pola oznaczone obrazkami (saturator, kurtyna wodna, poidełko) to bonusy. Gdy Twój pion stanie na tym polu, dotknij w apce takiego samego obrazka, a apka wylosuje dla Ciebie nagrodę w postaci od jednego do sześciu skoków pionem w przód. To na pewno poprawi Twój wynik w rywalizacji.

Grę wygrywa ten, kto pierwszy stanie swoim pionem na mecie. Ale nie przejmuj się - kolejne miejsca też są punktowane i każdy kto stanie na obrazku z wykrzyknikami oznaczającym metę może wskazać tę ikonę w apce i pobrać nagrodę specjalnie dla niego.

W grę można grać tyle razy ile razy ma się ochotę. Zagadek nie zabraknie i cały czas wymyślamy dla Was nowe :-)

Ciekawe czy rozpoznajesz budynki na naszej planszy? ... :-P